top of page

JOGA DLA DOROSŁYCH W LEMONO  Czwartki 20:30-22:00 (sala 3)

Uwaga- zajęcia jogi są jedynymi zajęciami na które należy zapisywać się bezpośrednio u prowadzącej- Anity Pazio: 791 955 777 lub akademia@czascudow.pl
 

Od prowadzącej:

Dzisiejszy świat zmusza nas do życia w pędzie. Nasze umysły są ciągle aktywne, często nasze ciała są napięte i przebodźcowane do tego stopnia, że nie umiemy się zrelaksować.

Wiele osób kojarzy jogę tylko z ćwiczeniami fizycznymi, z trudnymi i wymagającymi pozycjami. Dla mnie joga to prawdziwy oddech dla duszy i przede wszystkim droga do odzyskania równowagi i spokoju. To czas, kiedy w końcu masz okazję oderwać się od codziennych obowiązków, pobyć ze sobą w ciszy, odnaleźć swoją siłę i docenić własną wartość.

Dla osób żyjących aktywnie, joga okazuje się prawdziwym dobrodziejstwem. Stabilizuje układ nerwowy, poprzez narzędzia takie jak medytacja, techniki oddechowe, nauka odpoczynku. Dodatkowe rozwiązania, którymi posiłkuję się na zajęciach są dostosowane do czasów w których żyjemy m.in. stosuję wizualizacje, medytacje dynamiczne, taniec intuicyjny czy ćwiczenia na uwolnienie stresu i emocji.

Zestawy ćwiczeń dobrane są w szczególny sposób, aby stymulować gruczoły dokrewne, a tym samym wspierać równowagę hormonalną. Po 35 roku życia organizm kobiety zaczyna wytwarzać mniejszą ilość hormonów, w szczególności estrogenu, a to wpływa między innymi na stabilność emocjonalną, podatność na depresje, bezsenność, obniżenie libido, migreny, trudności w koncentracji i zapamiętywaniu, oraz zaburzenia cyklu miesiączkowego.

Zapraszam Cię do łagodnych rozciągających i rozluźniających ćwiczeń, które nie wymagają forsowania się i możesz dostosować je do swoich potrzeb i tempa. Pomimo spokojnej formy, ćwiczenia praktycznie od samego początku mają wpływ na utrzymanie sprawnej, sprężystej sylwetki, usuwają bóle kręgosłupa, usprawniają stawy, pomagają w kontrolowaniu wagi ciała oraz poprawiają jakość snu, a przede wszystkim poprawiają samopoczucie. Ponadto dodatkowe uaktywnienie systemu hormonalnego działa pozytywnie na cały organizm, zarówno w kontekście zapobiegawczym, jak i terapeutycznym.

Cennik:

Joga – 160 zł (1 x w tygodniu – 1,5 h), 50 zł pojedyncze zajęcia


 

376369082_335309618852576_7373677085816582432_n.jpg
bottom of page