Akrobatyka w Lemono Dance Center

Głównym trenerem grup turniejowych w Lemono Dance Center jest Damian Sobański.

Czuwa on nad przygotowaniem akrobatycznym wszystkich naszych tancerzy.

Oprócz grup turniejowych prowadzi również zajęcia z akrobatyki rekreacyjnej. Są to grupy: Akro 1, 2,  7, 8 i 9

 

Drugim trenerem grup rekreacyjnych jest Filip Nowak, który prowadzi grupy Akro 1 i 2.

 

W sezonie 2021/2022 otwieramy zupełnie nową grupę akrobatyczną Akro 6- WYŁĄCZNIE DLA CHŁOPCÓW w wieku 5-7 lat

Ta grupa wiekowa rządzi się zupełnie innymi prawami... Większość grup zdominowana jest przez dziewczyny, dlatego postanowiliśmy ośmielić młodych panów i pozwalamy im się wyszaleć w męskim gronie :)

 

 

Pieczę nad treningami naszych najmłodszych podopiecznych sprawuje trener akrobatyki- Marta Poznysz-Bochenek,

która stworzyła program szkolenia dzieci pt: 

 

 

MINI AKRO to zajęcia akrobatyki sportowej dla dzieci i młodzieży. Przewidziane są dla dziewczynek i chłopców w wieku przedszkolnym i szkolnym.

MINI AKRO to ćwiczenia ogólnorozwojowe, bardzo wszechstronne, doskonale wpływające na koordynację psychoruchową i integrację sensoryczną.

Zapewniają harmonijny rozwój wszystkich cech motorycznych, uczą porozumienia "głowy i ciała". Kształtują siłę, dynamikę, gibkość, skoczność, równowagę i elegancję.

Dziecko nabywa umiejętności akrobatycznych z ogromną radością, ucząc się jednocześnie koncentracji i wykonywania ćwiczeń w bezpieczny sposób. 

Program MINI AKRO powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie p. Marty Bochenek- pięciokrotnej Mistrzyni Polski Seniorów, IV zawodniczki Mistrzostw Świata w akrobatyce sportowej.  Stworzyła system szkolenia kadry , realizującej jej założenia. 

Grupy AKRO 3, 4 i 5 są grupami realizującymi program MINI AKRO- prowadzonymi przez Annę Szymańską

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na koniec sezonu 2021/2022 planujemy rozegrać  Pierwsze Akrobatyczne Mistrzostwa Lemono, do których będziemy przygotowywać się przez cały rok.  Chcemy aby dzieci ćwiczące akrobatykę miały określony cel do którego dążą - tak jak grupy taneczne.